Rozstrzygnięcie konkursu “Segregujemy i uczymy segregować”

Rozstrzygnięcie konkursu “Segregujemy i uczymy segregować”

Szanowni Państwo,

W związku z tym, że oprócz prowadzenia naszej statutowej działalności staramy się wspierać Urząd Miasta i Gminy w Dubiecku w edukacji ekologicznej przeprowadziliśmy konkurs dla szkół z terenu naszej gminy pod hasłem “Segregujemy i uczymy segregować”. Konkurs odbył się pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Dubiecko Jacka Grzegorzaka i przystąpiło do niego 5 placówek oświatowych.
W dniach 24-28.04. br przedszkolaki, uczniowie i młodzież ze szkół i zespołów szkół w Iskani, Bachórcu, Nienadowej, Przedmieściu Dubieckim i Dubiecku z zapałem ruszyli na sprzątanie swojej małej ojczyzny.
Posprzątali po dorosłych łącznie 1 019 kg odpadów. Stało się przy tym coś niesamowitego. Dzieci wywróciły tendencję panującą na terenie gminy do góry nogami. Niemal całkowicie odwróciły proporcje w stosunku odpadów zmieszanych do segregowanych. O ile na terenie gminy stosunek ogółu odbieranych odpadów wynosi na luty br. 76% do 24% niestety na korzyść odpadów zmieszanych to nasze dzieciaki wywróciły stolik i zmieszanych odpadów w całym strumieniu zebrały 29%, a selektywnie aż 71% odpadów. W dzieciach nadzieja.
W związku z powyższym mieliśmy ogromny problem przy wyborze I miejsca gdyż pod względem ilościowym na 1 ucznia najwięcej zebrali uczniowie ze szkoły w Iskani, zaś w sposób selektywny najwięcej zebrali uczniowie i przedszkolaki ze szkoły z Przedmieścia Dubieckiego.
Dlatego postanowiliśmy ex aequo przyznać I miejsce dla obu tych placówek. Statystycznie jeden uczeń z Iskani zebrał łącznie 5,45 kg odpadów w tym sposób selektywny 1,32 kg. Uczeń z Przedmieścia 2,59 kg w tym w sposób selektywny 1,77 kg.
II miejsce przypada dla Zespołu Szkół w Nienadowej. Tutaj każdy uczeń średnio zebrał 2,03 kg odpadów w tym 1,66 kg w sposób selektywny. Więc niewiele zabrakło do najwyższego podium.
III miejsce zajęła szkoła w Bachórcu – 1,36 kg na ucznia w tym 1,13 kg selektywnie zebranych.
IV miejsce Zespół Szkolno – Przedszkolny w Dubiecku – 0,80 kg na jednego ucznia w tym 0,69 kg selektywnie zebranych.
W konkursie pod czujnym okiem opiekunów wzięło udział łącznie 637 dzieci i młodzieży.

Wszystkim gratulujemy przede wszystkim tego, że …wywróciliście stolik i odwrócili proporcje w zbieranych odpadach na terenie naszego Miasta i Gminy Dubiecko.

A już niedługo trafią do Was zasłużone nagrody !!!

Skip to content